Ero sivun ”Suutinten mallit” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Ast (keskustelu | muokkaukset) (Ak: Uusi sivu: Mitsubisheissä käytettyjä suuttimia: {|<!--taulukon määrite--> {{prettytable}} |- ! Mallikoodi ! Automalli ! Moottorityyppi ! Vuosimallit ! Suuttimen malli ! Suuttimen valumerki...) |
Ast (keskustelu | muokkaukset) Ei muokkausyhteenvetoa |
||
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
Mitsubisheissä käytettyjä suuttimia: | Mitsubisheissä käytettyjä suuttimia: | ||
{| | {| border="1" cellpadding="10" cellspacing="0" | ||
! Mallikoodi | ! Mallikoodi | ||
! Automalli | ! Automalli | ||
Rivi 13: | Rivi 12: | ||
! tunnisteväri | ! tunnisteväri | ||
|- | |- | ||
| CD9A, CE9A, CN9A | |||
| | | Lancer Evo 1-4 | ||
|- | | 4G63 16V DOCH turbo | ||
| | | 1993-1997 | ||
| | | MDL510 | ||
| INP 019 | |||
| 510 | |||
| matala | |||
| keltainen | |||
|- | |||
| CP9A, CT9A | |||
| Lancer Evo 5-9 | |||
| 4G63 16V DOCH turbo | |||
| 1998 - 2008 | |||
| MDL560 | |||
| ? | |||
| 560 | |||
| matala | |||
| punainen | |||
|- | |- | ||
| E38A, E39A | |||
| Galant VR-4 | |||
| 4G63 16V DOCH turbo | |||
| ? | |||
| ? | |||
| ? | |||
| 510 | |||
| matala | |||
| ? | |||
|- | |- | ||
| E39A | |||
| | | Galant Dynamic-4 GTi | ||
| | | 4G63 16V DOCH | ||
| | | ? | ||
| ? | |||
| ? | |||
| ? | |||
| ? | |||
| ? | |||
|} | |} |
Versio 24. toukokuuta 2009 kello 10.01
Mitsubisheissä käytettyjä suuttimia:
Mallikoodi | Automalli | Moottorityyppi | Vuosimallit | Suuttimen malli | Suuttimen valumerkintä | cc/min | impedanssi | tunnisteväri |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
CD9A, CE9A, CN9A | Lancer Evo 1-4 | 4G63 16V DOCH turbo | 1993-1997 | MDL510 | INP 019 | 510 | matala | keltainen |
CP9A, CT9A | Lancer Evo 5-9 | 4G63 16V DOCH turbo | 1998 - 2008 | MDL560 | ? | 560 | matala | punainen |
E38A, E39A | Galant VR-4 | 4G63 16V DOCH turbo | ? | ? | ? | 510 | matala | ? |
E39A | Galant Dynamic-4 GTi | 4G63 16V DOCH | ? | ? | ? | ? | ? | ? |