Ero sivun ”Suutinten mallit” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Ast (keskustelu | muokkaukset) Ei muokkausyhteenvetoa |
Ast (keskustelu | muokkaukset) Ei muokkausyhteenvetoa |
||
Rivi 14: | Rivi 14: | ||
| CD9A, CE9A, CN9A | | CD9A, CE9A, CN9A | ||
| Lancer Evo 1-4 | | Lancer Evo 1-4 | ||
| 4G63 16V | | 4G63 16V DOHC turbo | ||
| 1993-1997 | | 1993-1997 | ||
| MDL510 | | MDL510 | ||
Rivi 24: | Rivi 24: | ||
| CP9A, CT9A | | CP9A, CT9A | ||
| Lancer Evo 5-9 | | Lancer Evo 5-9 | ||
| 4G63 16V | | 4G63 16V DOHC turbo | ||
| 1998 - 2008 | | 1998 - 2008 | ||
| MDL560 | | MDL560 | ||
Rivi 31: | Rivi 31: | ||
| matala | | matala | ||
| punainen | | punainen | ||
|- | |||
| E33A | |||
| Galant 2.0 | |||
| 4G63 8V | |||
| ? | |||
| B210H | |||
| INP-051 | |||
| 210 | |||
| korkea | |||
| valkoinen | |||
|- | |||
| E33A | |||
| Galant 2.0 GTi | |||
| 4G63 16V DOHC | |||
| 1989-1990 | |||
| B240H | |||
| INP-053 | |||
| 240 | |||
| korkea | |||
| musta | |||
|- | |- | ||
| E38A, E39A | | E38A, E39A | ||
| Galant VR-4 | | Galant VR-4 | ||
| 4G63 16V | | 4G63 16V DOHC turbo | ||
| ? | | ? | ||
| ? | | ? | ||
Rivi 44: | Rivi 64: | ||
| E39A | | E39A | ||
| Galant Dynamic-4 GTi | | Galant Dynamic-4 GTi | ||
| 4G63 16V | | 4G63 16V DOHC | ||
| ? | | ? | ||
| ? | | ? | ||
Rivi 51: | Rivi 71: | ||
| ? | | ? | ||
| ? | | ? | ||
|} | |} |
Versio 24. toukokuuta 2009 kello 10.08
Mitsubisheissä käytettyjä suuttimia:
Mallikoodi | Automalli | Moottorityyppi | Vuosimallit | Suuttimen malli | Suuttimen valumerkintä | cc/min | impedanssi | tunnisteväri |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
CD9A, CE9A, CN9A | Lancer Evo 1-4 | 4G63 16V DOHC turbo | 1993-1997 | MDL510 | INP 019 | 510 | matala | keltainen |
CP9A, CT9A | Lancer Evo 5-9 | 4G63 16V DOHC turbo | 1998 - 2008 | MDL560 | ? | 560 | matala | punainen |
E33A | Galant 2.0 | 4G63 8V | ? | B210H | INP-051 | 210 | korkea | valkoinen |
E33A | Galant 2.0 GTi | 4G63 16V DOHC | 1989-1990 | B240H | INP-053 | 240 | korkea | musta |
E38A, E39A | Galant VR-4 | 4G63 16V DOHC turbo | ? | ? | ? | 510 | matala | ? |
E39A | Galant Dynamic-4 GTi | 4G63 16V DOHC | ? | ? | ? | ? | ? | ? |