Ero sivun ”Suutinten mallit” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Ast (keskustelu | muokkaukset) |
Ast (keskustelu | muokkaukset) |
||
(13 välissä olevaa versiota samalta käyttäjältä ei näytetä) | |||
Rivi 1: | Rivi 1: | ||
== Mitsubisheissä käytettyjä suuttimia: == | == Mitsubisheissä käytettyjä suuttimia: == | ||
{| border="1" cellpadding=" | Suuttimet on esitetty taulukossa kokojärjestyksessä pienimmästä suurimpaan. Kaikki samaa suutinta käyttävät mallit on koottu yhteen kohtaan. | ||
! | |||
[http://www.mitsubishiclubfinland.com/keskustelu/index.php?topic=24463.0 Keskustelua aiheesta foorumilla] | |||
{| border="1" cellpadding="5" cellspacing="1" | |||
! cc/min | |||
! Suuttimen malli | ! Suuttimen malli | ||
! Suuttimen valumerkintä | ! Suuttimen valumerkintä | ||
! impedanssi | ! impedanssi | ||
! tunnisteväri | ! tunnisteväri | ||
! Moottorityyppi | |||
! Vuosimalli | |||
! Automalli | |||
|- | |- | ||
| | | 182 | ||
| | | B182H | ||
| INP-050 | |||
| korkea | |||
| ? | |||
| INP | | ? | ||
| ? | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| ? | | ? | ||
|- | |- | ||
| | | 210 | ||
| B210H | | B210H | ||
| INP-051 | | INP-051 | ||
| korkea | | korkea | ||
| valkoinen | | valkoinen | ||
| 4G63 8V | |||
| 1989-1990 | |||
| E33A Galant 2.0 | |||
|- | |- | ||
| E33A | |rowspan=5| 240 | ||
| Galant 2.0 GTi | |rowspan=5| B240H | ||
| 4G63 16V DOHC | |rowspan=5| INP-053 | ||
| | |rowspan=5| korkea | ||
| | |rowspan=5| musta | ||
| INP- | | 4G67 16V DOHC | ||
| | | 1991 (xx-xx?) | ||
| C68A Lancer 1.8 GTi | |||
|- | |||
| 4G63 8V SOHC | |||
| 1987-1989 | |||
| E33A Galant 2.0 | |||
|- | |||
|rowspan=3| 4G63 16V DOHC | |||
| 1989-1992 | |||
| D22A Eclipse 2.0 | |||
|- | |||
|rowspan=2|1989-1990 | |||
| E33A Galant 2.0 GTi | |||
|- | |||
| E39A Galant Dynamic-4 GTi | |||
|- | |||
|rowspan=3| 240 | |||
|rowspan=3| N240H | |||
|rowspan=3| INP-059 | |||
|rowspan=3| korkea | |||
|rowspan=3| ? | |||
|rowspan=3|4G63 16V DOHC | |||
| 1992-1994 | |||
| D22A Eclipse 2.0 | |||
|- | |||
|rowspan=2| 1990-1992 | |||
| E33A Galant 2.0 GTi | |||
|- | |||
| E39A Galant Dynamic-4 GTi | |||
|- | |||
|rowspan=2| 275 | |||
|rowspan=2| N275H | |||
|rowspan=2| INP-058 | |||
|rowspan=2| korkea | |||
|rowspan=2| ? | |||
|rowspan=1| 4G63 16V DOHC | |||
| 1990-1992 | |||
| E33A Galant 2.0 GTi AMG | |||
|- | |||
|rowspan=1| 4G64 8V SOHC | |||
| ? | |||
| ? Sapporo 2.4 | |||
|- | |||
| 275 | |||
| MDH275 | |||
| INP-065 | |||
| korkea | | korkea | ||
| | | ? | ||
| 4G64 16V SOHC | |||
| ? | |||
| ? | |||
|- | |- | ||
| | | 390 | ||
| | | B390L | ||
| INP-008 | |||
| matala | |||
| ? | |||
| 4G63 16V DOHC turbo | | 4G63 16V DOHC turbo | ||
| B450L | | 1989-1993 | ||
| D27A Eclipse 2.0 turbo aut | |||
|- | |||
|rowspan=2| 450 | |||
|rowspan=2| B450L | |||
|rowspan=2| INP-009 | |||
|rowspan=2| matala | |||
|rowspan=2| sininen? | |||
|rowspan=2| 4G63 16V DOHC turbo | |||
| 1989-1993 | |||
| D27A Eclipse 2.0 turbo man | |||
|- | |||
| 1988-1990 | | 1988-1990 | ||
| | | E38A, E39A Galant VR-4 | ||
|- | |- | ||
| ? | | ? | ||
| ? | | ? | ||
| ? | | ? | ||
| ? | | ? | ||
| ? | |||
| 4G63 16V DOHC turbo | |||
| 1990-1992 | |||
| E38A, E39A Galant VR-4 | |||
|- | |- | ||
| | | 510 | ||
| | | MDL510 | ||
| 4G63 16V DOHC | | INP 019 | ||
| | | matala | ||
| | | keltainen | ||
| 4G63 16V DOHC turbo | |||
| 1993-1997 | |||
| CD9A, CE9A, CN9A Lancer Evo 1-4 | |||
|- | |- | ||
| | | 560 | ||
| | | MDL560 | ||
| ? | | ? | ||
| matala | |||
| punainen | |||
| 1998 - 2008 | |||
| 4G63 16V DOHC turbo | |||
| CP9A, CT9A Lancer Evo 5-9 | |||
|} | |} |
Nykyinen versio 14. joulukuuta 2009 kello 13.37
Mitsubisheissä käytettyjä suuttimia:
Suuttimet on esitetty taulukossa kokojärjestyksessä pienimmästä suurimpaan. Kaikki samaa suutinta käyttävät mallit on koottu yhteen kohtaan.
Keskustelua aiheesta foorumilla
cc/min | Suuttimen malli | Suuttimen valumerkintä | impedanssi | tunnisteväri | Moottorityyppi | Vuosimalli | Automalli
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
182 | B182H | INP-050 | korkea | ? | ? | ? | ?
|
210 | B210H | INP-051 | korkea | valkoinen | 4G63 8V | 1989-1990 | E33A Galant 2.0
|
240 | B240H | INP-053 | korkea | musta | 4G67 16V DOHC | 1991 (xx-xx?) | C68A Lancer 1.8 GTi |
4G63 8V SOHC | 1987-1989 | E33A Galant 2.0 | |||||
4G63 16V DOHC | 1989-1992 | D22A Eclipse 2.0 | |||||
1989-1990 | E33A Galant 2.0 GTi | ||||||
E39A Galant Dynamic-4 GTi
| |||||||
240 | N240H | INP-059 | korkea | ? | 4G63 16V DOHC | 1992-1994 | D22A Eclipse 2.0 |
1990-1992 | E33A Galant 2.0 GTi | ||||||
E39A Galant Dynamic-4 GTi
| |||||||
275 | N275H | INP-058 | korkea | ? | 4G63 16V DOHC | 1990-1992 | E33A Galant 2.0 GTi AMG |
4G64 8V SOHC | ? | ? Sapporo 2.4
| |||||
275 | MDH275 | INP-065 | korkea | ? | 4G64 16V SOHC | ? | ?
|
390 | B390L | INP-008 | matala | ? | 4G63 16V DOHC turbo | 1989-1993 | D27A Eclipse 2.0 turbo aut
|
450 | B450L | INP-009 | matala | sininen? | 4G63 16V DOHC turbo | 1989-1993 | D27A Eclipse 2.0 turbo man |
1988-1990 | E38A, E39A Galant VR-4
| ||||||
? | ? | ? | ? | ? | 4G63 16V DOHC turbo | 1990-1992 | E38A, E39A Galant VR-4
|
510 | MDL510 | INP 019 | matala | keltainen | 4G63 16V DOHC turbo | 1993-1997 | CD9A, CE9A, CN9A Lancer Evo 1-4
|
560 | MDL560 | ? | matala | punainen | 1998 - 2008 | 4G63 16V DOHC turbo | CP9A, CT9A Lancer Evo 5-9 |