Ero sivun ”Suutinten mallit” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Ast (keskustelu | muokkaukset) |
Ast (keskustelu | muokkaukset) |
||
Rivi 56: | Rivi 56: | ||
| 4G63 16V DOHC turbo | | 4G63 16V DOHC turbo | ||
| B450L | | B450L | ||
| 1988- | | 1988-1990 | ||
| INP-009 | | INP-009 | ||
| 450 | | 450 | ||
| matala | | matala | ||
| sininen? | | sininen? | ||
|- | |||
| E38A, E39A | |||
| Galant VR-4 | |||
| 4G63 16V DOHC turbo | |||
| B450L | |||
| 1990-1992 | |||
| ? | |||
| ? | |||
| ? | |||
| ? | |||
|- | |- | ||
| E39A | | E39A | ||
Rivi 66: | Rivi 76: | ||
| 4G63 16V DOHC | | 4G63 16V DOHC | ||
| 1989-1990 | | 1989-1990 | ||
| | | B240H | ||
| | | INP-053 | ||
| | | 240 | ||
| | | korkea | ||
| ? | | ? | ||
|- | |- | ||
Rivi 76: | Rivi 86: | ||
| 4G63 16V DOHC | | 4G63 16V DOHC | ||
| 1990-1992 | | 1990-1992 | ||
| | | N240H | ||
| | | INP-059 | ||
| | | 240 | ||
| | | korkea | ||
| ? | | ? | ||
|} | |} |
Versio 24. toukokuuta 2009 kello 10.29
Mitsubisheissä käytettyjä suuttimia:
Mallikoodi | Automalli | Moottorityyppi | Vuosimallit | Suuttimen malli | Suuttimen valumerkintä | cc/min | impedanssi | tunnisteväri |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
CD9A, CE9A, CN9A | Lancer Evo 1-4 | 4G63 16V DOHC turbo | 1993-1997 | MDL510 | INP 019 | 510 | matala | keltainen |
CP9A, CT9A | Lancer Evo 5-9 | 4G63 16V DOHC turbo | 1998 - 2008 | MDL560 | ? | 560 | matala | punainen |
E33A | Galant 2.0 | 4G63 8V | ? | B210H | INP-051 | 210 | korkea | valkoinen |
E33A | Galant 2.0 GTi | 4G63 16V DOHC | 1989-1990 | B240H | INP-053 | 240 | korkea | musta |
E38A, E39A | Galant VR-4 | 4G63 16V DOHC turbo | B450L | 1988-1990 | INP-009 | 450 | matala | sininen? |
E38A, E39A | Galant VR-4 | 4G63 16V DOHC turbo | B450L | 1990-1992 | ? | ? | ? | ? |
E39A | Galant Dynamic-4 GTi | 4G63 16V DOHC | 1989-1990 | B240H | INP-053 | 240 | korkea | ? |
E39A | Galant Dynamic-4 GTi | 4G63 16V DOHC | 1990-1992 | N240H | INP-059 | 240 | korkea | ? |