Ero sivun ”Suutinten mallit” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Ast (keskustelu | muokkaukset) |
Ast (keskustelu | muokkaukset) |
||
Rivi 69: | Rivi 69: | ||
| INP-059 | | INP-059 | ||
| 240 | | 240 | ||
| korkea | |||
| ? | |||
|- | |||
| E33A | |||
| Galant 2.0 GTi AMG 170 hv | |||
| 4G63 16V DOHC | |||
| 1990-1992 | |||
| N275H | |||
| INP-058 | |||
| 275 | |||
| korkea | | korkea | ||
| ? | | ? | ||
Rivi 90: | Rivi 100: | ||
| ? | | ? | ||
| ? | | ? | ||
| ? | | ? | ||
|} | |} |
Versio 24. toukokuuta 2009 kello 10.48
Mitsubisheissä käytettyjä suuttimia:
Mallikoodi | Automalli | Moottorityyppi | Vuosimallit | Suuttimen malli | Suuttimen valumerkintä | cc/min | impedanssi | tunnisteväri |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
CD9A, CE9A, CN9A | Lancer Evo 1-4 | 4G63 16V DOHC turbo | 1993-1997 | MDL510 | INP 019 | 510 | matala | keltainen |
CP9A, CT9A | Lancer Evo 5-9 | 4G63 16V DOHC turbo | 1998 - 2008 | MDL560 | ? | 560 | matala | punainen |
E33A | Galant 2.0 | 4G63 8V | 1987-1989 | B240H | INP-053 | 240 | korkea | musta |
E33A | Galant 2.0 | 4G63 8V | 1989-1990 | B210H | INP-051 | 210 | korkea | valkoinen |
E33A E39A |
Galant 2.0 GTi Galant Dynamic-4 GTi |
4G63 16V DOHC | 1989-1990 | B240H | INP-053 | 240 | korkea | musta |
E33A E39A |
Galant 2.0 GTi Galant Dynamic-4 GTi |
4G63 16V DOHC | 1990-1992 | N240H | INP-059 | 240 | korkea | ? |
E33A | Galant 2.0 GTi AMG 170 hv | 4G63 16V DOHC | 1990-1992 | N275H | INP-058 | 275 | korkea | ? |
E38A, E39A | Galant VR-4 | 4G63 16V DOHC turbo | 1988-1990 | B450L | INP-009 | 450 | matala | sininen? |
E38A, E39A | Galant VR-4 | 4G63 16V DOHC turbo | 1990-1992 | B450L | ? | ? | ? | ? |