Ero sivun ”Suutinten mallit” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Ast (keskustelu | muokkaukset) |
Ast (keskustelu | muokkaukset) |
||
Rivi 11: | Rivi 11: | ||
! impedanssi | ! impedanssi | ||
! tunnisteväri | ! tunnisteväri | ||
|- | |- | ||
| E33A | | E33A | ||
Rivi 52: | Rivi 22: | ||
| valkoinen | | valkoinen | ||
|- | |- | ||
| D22A <br> E33A <br> E39A | | D22A <br> E33A <br> E33A <br> E39A | ||
| Eclipse 2.0 <br> Galant 2.0 GTi <br> Galant Dynamic-4 GTi | | Eclipse 2.0 <br> Galant 2.0 <br> Galant 2.0 GTi <br> Galant Dynamic-4 GTi | ||
| 1989-1992 <br> 1989-1990 <br> 1989-1990 | | 1989-1992 <br> 1987-1989 <br> 1989-1990 <br> 1989-1990 | ||
| 4G63 16V DOHC | | 4G63 16V DOHC | ||
| B240H | | B240H | ||
Rivi 82: | Rivi 52: | ||
| ? | | ? | ||
|- | |- | ||
| E38A, E39A | | D27A | ||
| Galant VR-4 | | Eclipse 2.0 turbo aut | ||
| 1988-1990 | | 1989-1993 | ||
| 4G63 16V DOHC turbo | |||
| B390L | |||
| INP-008 | |||
| 390 | |||
| matala | |||
| ? | |||
|- | |||
| D27A <br> E38A, E39A | |||
| Eclipse 2.0 turbo man <br> Galant VR-4 | |||
| 1989-1993 <br> 1988-1990 | |||
| 4G63 16V DOHC turbo | | 4G63 16V DOHC turbo | ||
| B450L | | B450L | ||
Rivi 101: | Rivi 81: | ||
| ? | | ? | ||
| ? | | ? | ||
|- | |||
| CD9A, CE9A, CN9A | |||
| Lancer Evo 1-4 | |||
| 1993-1997 | |||
| 4G63 16V DOHC turbo | |||
| MDL510 | |||
| INP 019 | |||
| 510 | |||
| matala | |||
| keltainen | |||
|- | |||
| CP9A, CT9A | |||
| Lancer Evo 5-9 | |||
| 1998 - 2008 | |||
| 4G63 16V DOHC turbo | |||
| MDL560 | |||
| ? | |||
| 560 | |||
| matala | |||
| punainen | |||
|} | |} |
Versio 24. toukokuuta 2009 kello 11.29
Mitsubisheissä käytettyjä suuttimia:
Mallikoodi | Automalli | Vuosimallit | Moottorityyppi | Suuttimen malli | Suuttimen valumerkintä | cc/min | impedanssi | tunnisteväri |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
E33A | Galant 2.0 | 1989-1990 | 4G63 8V | B210H | INP-051 | 210 | korkea | valkoinen |
D22A E33A E33A E39A |
Eclipse 2.0 Galant 2.0 Galant 2.0 GTi Galant Dynamic-4 GTi |
1989-1992 1987-1989 1989-1990 1989-1990 |
4G63 16V DOHC | B240H | INP-053 | 240 | korkea | musta |
D22A E33A E39A |
Eclipse 2.0 Galant 2.0 GTi Galant Dynamic-4 GTi |
1992-1994 1990-1992 1990-1992 |
4G63 16V DOHC | N240H | INP-059 | 240 | korkea | ? |
E33A | Galant 2.0 GTi AMG 170 hv | 1990-1992 | 4G63 16V DOHC | N275H | INP-058 | 275 | korkea | ? |
D27A | Eclipse 2.0 turbo aut | 1989-1993 | 4G63 16V DOHC turbo | B390L | INP-008 | 390 | matala | ? |
D27A E38A, E39A |
Eclipse 2.0 turbo man Galant VR-4 |
1989-1993 1988-1990 |
4G63 16V DOHC turbo | B450L | INP-009 | 450 | matala | sininen? |
E38A, E39A | Galant VR-4 | 1990-1992 | 4G63 16V DOHC turbo | ? | ? | ? | ? | ? |
CD9A, CE9A, CN9A | Lancer Evo 1-4 | 1993-1997 | 4G63 16V DOHC turbo | MDL510 | INP 019 | 510 | matala | keltainen |
CP9A, CT9A | Lancer Evo 5-9 | 1998 - 2008 | 4G63 16V DOHC turbo | MDL560 | ? | 560 | matala | punainen |