Ero sivun ”Suutinten mallit” versioiden välillä
Siirry navigaatioon
Siirry hakuun
Ast (keskustelu | muokkaukset) |
Ast (keskustelu | muokkaukset) |
||
Rivi 25: | Rivi 25: | ||
| korkea | | korkea | ||
| valkoinen | | valkoinen | ||
|- | |- | ||
| | | E33A | ||
| | | Galant 2.0 | ||
| | | 1987-1989 | ||
| 4G63 | | 4G63 8V SOHC | ||
| B240H | |rowspan=4| B240H | ||
| INP-053 | |rowspan=4| INP-053 | ||
| 240 | |rowspan=4| 240 | ||
| korkea | |rowspan=4| korkea | ||
| musta | |rowspan=4| musta | ||
|- | |||
| D22A | |||
| Eclipse 2.0 | |||
| 1989-1992 | |||
|rowspan=3| 4G63 16V DOHC | |||
|- | |||
| E33A | |||
| Galant 2.0 GTi | |||
| 1989-1990 | |||
|- | |||
| E39A | |||
| Galant Dynamic-4 GTi | |||
| 1989-1990 | |||
|- | |- | ||
| D22A <br> E33A <br> E39A | | D22A <br> E33A <br> E39A |
Versio 24. toukokuuta 2009 kello 11.45
Mitsubisheissä käytettyjä suuttimia:
Suuttimet on esitetty taulukossa kokojärjestyksessä pienimmästä suurimpaan. Kaikki samaa suutinta käyttävät mallit on koottu yhteen kohtaan.
Keskustelua aiheesta foorumilla
Mallikoodi | Automalli | Vuosimallit | Moottorityyppi | Suuttimen malli | Suuttimen valumerkintä | cc/min | impedanssi | tunnisteväri |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
E33A | Galant 2.0 | 1989-1990 | 4G63 8V | B210H | INP-051 | 210 | korkea | valkoinen |
E33A | Galant 2.0 | 1987-1989 | 4G63 8V SOHC | B240H | INP-053 | 240 | korkea | musta |
D22A | Eclipse 2.0 | 1989-1992 | 4G63 16V DOHC | |||||
E33A | Galant 2.0 GTi | 1989-1990 | ||||||
E39A | Galant Dynamic-4 GTi | 1989-1990
| ||||||
D22A E33A E39A |
Eclipse 2.0 Galant 2.0 GTi Galant Dynamic-4 GTi |
1992-1994 1990-1992 1990-1992 |
4G63 16V DOHC | N240H | INP-059 | 240 | korkea | ? |
E33A ? |
Galant 2.0 GTi AMG Sapporo 2.4 |
1990-1992 ? |
4G63 16V DOHC 4G64 8V SOHC |
N275H | INP-058 | 275 | korkea | ? |
D27A | Eclipse 2.0 turbo aut | 1989-1993 | 4G63 16V DOHC turbo | B390L | INP-008 | 390 | matala | ? |
D27A E38A, E39A |
Eclipse 2.0 turbo man Galant VR-4 |
1989-1993 1988-1990 |
4G63 16V DOHC turbo | B450L | INP-009 | 450 | matala | sininen? |
E38A, E39A | Galant VR-4 | 1990-1992 | 4G63 16V DOHC turbo | ? | ? | ? | ? | ? |
CD9A, CE9A, CN9A | Lancer Evo 1-4 | 1993-1997 | 4G63 16V DOHC turbo | MDL510 | INP 019 | 510 | matala | keltainen |
CP9A, CT9A | Lancer Evo 5-9 | 1998 - 2008 | 4G63 16V DOHC turbo | MDL560 | ? | 560 | matala | punainen |